Tbilisi International Ophthalmology Conference
TIOC  20/20

19 - 20   დ ე კ ე მ ბ ე რ ი,  2 0 2 0 

პატივცემულო კოლეგებო  პატივი გვაქვს მოგიწვიოთ თბილისის საერთაშორისო ოფთალმოლოგიურ კონფერენციაშ...

პროგრამა რეგისტრაცია

თბილისის საერთაშორისო ოფთალმოლოგიური კონფერენცია - TIOC 2014

09:00–10:00 რეგისტრაცია

10:00–11:15 კონფერენციის გახსნა

10:15–11:15 სიმპოზიუმი – თვალის ზედაპირის პათოლოგიის მკურნალობა
მოდერატორები: მ.მ.დ. ნ.ა. კარანაძე, პროფ. პ.ა. ბეზდეტკო, პროფ. დ.ი.მაიჩუკი, ნ. ჯანყარაშვილი
10:15–10:35 „მეიბომის ჯირკვლების დისფუნქცია“
პროფ. პავლე ანდრეის ძე ბეზდეტკო (ხარკოვი)
ხარკოვის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ოფთალმოლოგიის კათედრის გამგე
10:35–10:55 „ადენოვირუსული კერატოკონიუნქტივიტი – მიმდინარეობის სტადიები და მკურნალობა“
პროფ. დიმიტრი იურის ძე მაიჩუკი (მოსკოვი)
სამეცნიერო-ტექნიკური კომპლექსის „თვალის მიკროქირურგიის“ თერაპიული ოფთალმოლოგიის განყოფილების გამგე
10:55–11:15 დისკუსია

11:15–11:45 შესვენება

11:45–13:00 სიმპოზიუმი – გლაუკომა
მოდერატორები: პროფ. თ.ა. ალექსიძე, პროფ. ე.ა. ეგოროვი, პროფ. ვ.პ. ერიჩევი, თ. ჩიტაძე
11:45–12:05 „გლაუკომის მკურნალობის თანამედროვე მიდგომები“
პროფ. ევგენი ალექსეის ძე ეგოროვი (მოსკოვი)
ნ.ი. პიროგოვის სახელობის რუსეთის სახელმწიფო სამედიცინო–კვლევითი უნივერსიტეტის ოფთალმოლოგიის კათედრის გამგე,
რუსეთის გლაუკომის საზოგადოების თავმჯდომარე
12:05–12:25 „გლაუკომის უკონსერვანტო მკურნალობის კლინიკური ეფექტურობა და უსაფრთხოება“
პროფ. ვალერი პეტრეს ძე ერიჩევი (მოსკოვი)
რუსეთის მედიცინის მეცნიერებათა აკადემიის თვალის დაავადებების სამედიცინო–კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორის მოადგილე სამეცნიერო დარგში, გლაუკომის განყოფილების გამგე
12:25–12:45 „გლაუკომის მენეჯმენტი – თანამედროვე ასპექტები“
პროფ. ალექსანდრე თამაზის ძე ალექსიძე (თბილისი)
თვალის კლინიკა „ოპტიმედი“–ის დირექტორი
12:45–13:00 დისკუსია

13:00–14:00 სადილი

14:00–15:00 ვიდეოსიმპოზიუმი „საინტერესო ფაკო“
მოდერატორები: მ.მ.კ. გ.გ. პეტრიაშვილი, პროფ. კ.ბ. პერშინი, პროფ. ი.ვ. ტახტაევი, თ. იმერლიშვილი
14:00–14:20 „კატარაქტის ქირურგია ბროლის იოგოვანი აპარატის სისუსტის დროს“
პროფ. იური ვიქტორის ძე ტახტაევი (სანკტ–პეტერბურგი)
სამედიცინო უნივერსიტეტის ოფთალმოლოგიის კათედრის გამგე
სანკტ–პეტერბურგის სამეცნიერო-ტექნიკური კომპლექსის „თვალის მიკროქირურგიის“ დირექტორის მოადგილე
14:20–14:40 „ქირურგია ფსევდოფაკიის დროს“
პროფ. კირილე ბორისის ძე პერშინი (მოსკოვი)
კლინიკა „ექსიმერი“–ს დირექტორი
14:40–15:00 დისკუსია


15:00–16:00 სიმპოზიუმი – რეფრაქციის ანომალია და მისი კორექცია
მოდერატორები: მ.მ.კ. ნ.ა. ცინცაძე, პროფ. მ.ლ.დვალი, პროფ. ს.ე. ავეტისოვი, ნ. შარაზადაშვილი
15:00–15:25 „რეფრაქციული დარღვევები: ეტიოპათოგენეზის შესწავლის ძირითადი ტენდენციები, დიაგნოსტიკის, მონიტორინგის და კორექციის მეთოდების სრულყოფა“
პროფ. სერგეი ედუარდის ძე ავეტისოვი (მოსკოვი)
რუსეთის მედიცინის მეცნიერებათა აკადემიის თვალის დაავადებების სამეცნიერო-კვლლევითი ინსტიტუტის დირექტორი
15:25–15:45 „ლასიკი და/ან ფაკიური ლინზა“
პროფ. მერაბ ლეონიდეს ძე დვალი (თბილისი)
თსსუ ოფთალმოლოგიის კათედრის გამგე
15:45–16:00 დისკუსია

16:00–16:30 შესვენება

16:30–17:30 სიმპოზიუმი – ბადურას დაავადებების დიაგნოსტიკა და მკურანალობა
მოდერატორები: ნ.ც. ლაბაური, პროფ. ტ.ა.იმშენეცკაია, პროფ. ვ.ს. აკოპიანი, შ. ჩიტიაშვილი
16:30–16:50 „თვალის ფსკერის ვიზუალიზაციის თანამედროვე მეთოდები“
პროფ. ვლადიმერ სერგოს ძე აკოპიანი (მოსკოვი)
მ.ვ. ლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ოფთალმოლოგიის კათედრის გამგე
16:50–17:10 „VEGF ინჰიბიტორების გამოყენება ოფთალმოლოგიაში“
პროფ. ტატიანა ალექსანდრეს ასული იმშენეცკაია (მინსკი)
ბელორუსიის სამედიცინო აკადემიის ოფთალმოლოგიის კათედრის გამგე
17:10–17:30 დისკუსია

17:30–18:30 სხვადასხვა
მოდერატორები: პროფ. ზ.ა. ბოხუა, პროფ. დ.ხ.პეტეი, დოც. ო.ა.იარმაკი, ნ. ჩიხლაძე
17:30–17:50 „ენდოფთალმიტი – დიაგნოსტიკა და მკურნალობა“
დოც. ოლგა ალექსანდრეს ასული იარმაკი (მინსკი)
ბელორუსიის სამედიცინო აკადემიის ოფთალმოლოგიის კათედრის დოცენტი
17:50–18:10 „ოფთალმოლოგ–რეზიდენტების მომზადება აშშ–ში“
პროფ. ჯეფ ხ. პეტეი მ.დ
მორენის თვალის ცენტრის რეზიდენტურის პროგრამის დირექტორი ოფთალმოლოგიაში
18:10–18:20 დისკუსია

18:20–18:30 კონფერენციის დახურვის ცერემონია